ATM020A0X3-SRZ
Номер детали производителя:
ATM020A0X3-SRZ
Производитель/бренд:
ABB Power Conversion
Часть описания:
DC DC CONVERTER 0.75-2V
Производитель :
ABB Power Conversion
Категория продукта :
Преобразователи постоянного тока
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Control Features :
Current - Output (Max) :
20A
Efficiency :
89%
Features :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
7-SMD Module
Power (Watts) :
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
1.30" L x 0.53" W x 0.33" H (33.0mm x 13.5mm x 8.3mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Non-Isolated PoL Module
Voltage - Input (Max) :
3.63V
Voltage - Input (Min) :
2.4V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
0.75 ~ 2V