SUP57N20-33-E3
- Номер детали производителя:
- SUP57N20-33-E3
- Часть описания:
- MOSFET N-CH 200V 57A TO220AB
- Состояние запаса:
- 381
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
- 57A (Tc)
- Drain to Source Voltage (Vdss) :
- 200 V
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
- 10V
- FET Feature :
- FET Type :
- N-Channel
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
- 130 nC @ 10 V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
- 5100 pF @ 25 V
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Power Dissipation (Max) :
- 3.75W (Ta), 300W (Tc)
- Product Status :
- Active
- Rds On (Max) @ Id, Vgs :
- 33mOhm @ 30A, 10V
- Vgs (Max) :
- ±20V
- Vgs(th) (Max) @ Id :
- 4V @ 250µA