XP162A12A6PR-G
- Номер детали производителя:
- XP162A12A6PR-G
- Производитель/бренд:
- Torex Semiconductor Ltd.
- Часть описания:
- MOSFET P-CH 20V 2.5A SOT89
- Производитель :
- Torex Semiconductor Ltd.
- Категория продукта :
- Одиночные полевые транзисторы, МОП-транзисторы
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
- 2.5A (Ta)
- Drain to Source Voltage (Vdss) :
- 20 V
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
- 2.5V, 4.5V
- FET Feature :
- FET Type :
- P-Channel
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
- 310 pF @ 10 V
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- 150°C (TJ)
- Package / Case :
- TO-243AA
- Power Dissipation (Max) :
- 2W (Ta)
- Product Status :
- Active
- Rds On (Max) @ Id, Vgs :
- 170mOhm @ 1.5A, 4.5V
- Supplier Device Package :
- SOT-89
- Technology :
- MOSFET (Metal Oxide)
- Vgs (Max) :
- ±12V