PMXB120EPEZ
Номер детали производителя:
PMXB120EPEZ
Производитель/бренд:
Nexperia
Часть описания:
MOSFET P-CH 30V 2.4A DFN1010D-3
Производитель :
Nexperia
Категория продукта :
Одиночные полевые транзисторы, МОП-транзисторы
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
2.4A (Ta)
Drain to Source Voltage (Vdss) :
30 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
4.5V, 10V
FET Feature :
FET Type :
P-Channel
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
11 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
309 pF @ 15 V
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
3-XDFN Exposed Pad
Power Dissipation (Max) :
400mW (Ta), 8.3W (Tc)
Product Status :
Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
120mOhm @ 2.4A, 10V
Supplier Device Package :
DFN1010D-3
Technology :
MOSFET (Metal Oxide)
Vgs (Max) :
±20V
Vgs(th) (Max) @ Id :
2.5V @ 250µA