PTFA041501HL V1
Номер детали производителя:
PTFA041501HL V1
Производитель/бренд:
Infineon Technologies
Часть описания:
IC FET RF LDMOS 150W PG-64248-2
Производитель :
Infineon Technologies
Категория продукта :
ВЧ полевые транзисторы, МОП-транзисторы
Configuration :
Current - Test :
900 mA
Current Rating (Amps) :
1µA
Frequency :
470MHz
Gain :
21dB
Mounting Type :
Surface Mount
Noise Figure :
Package / Case :
2-Flatpack, Fin Leads, Flanged
Power - Output :
150W
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
PG-64248-2
Technology :
LDMOS
Voltage - Rated :
65 V
Voltage - Test :
28 V