NCP5007SNT1G
Номер детали производителя:
NCP5007SNT1G
Производитель/бренд:
onsemi
Часть описания:
IC LED DRVR RGLTR PWM 50MA 5TSOP
Производитель :
onsemi
Категория продукта :
Драйверы светодиодов
Applications :
Backlight
Current - Output / Channel :
50mA
Dimming :
PWM
Frequency :
Internal Switch(s) :
Yes
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Product Status :
Not For New Designs
Supplier Device Package :
5-TSOP
Topology :
Step-Up (Boost)
Type :
DC DC Regulator
Voltage - Output :
24.5V
Voltage - Supply (Max) :
5.5V
Voltage - Supply (Min) :
2.7V