DSP56F802TA80
- Manufacturer Part Number:
- DSP56F802TA80
- Manufacturer/Brand:
- Motorola
- Part of Description:
- DSP, 16 BIT SIZE, 0-EXT BIT, 80M
- Stock Condition:
- 340
- Manufacturer :
- Motorola
- Product Category :
- DSP (Digital Signal Processors)
- Clock Rate :
- 80MHz
- Interface :
- ADC, GPIO, PWM, SCI
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Non-Volatile Memory :
- FLASH (24kB)
- On-Chip RAM :
- 4kB
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 32-LQFP
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 32-LQFP (7x7)
- Type :
- Digital Signal Controllers
- Voltage - Core :
- 3.3V, 5V
- Voltage - I/O :
- 3.3V, 5V