LXMG1626-12-66
- Manufacturer Part Number:
- LXMG1626-12-66
- Manufacturer/Brand:
- Microsemi
- Part of Description:
- MOD INVERTER CCFL DUAL 10W 12V
- Manufacturer :
- Microsemi
- Product Category :
- Ballasts, Inverters
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Output :
- 1800V
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 5.24" L x 0.98" W x 0.30" H (133mm x 25mm x 7.5mm)
- Type :
- CCFL and UV Lamps
- Voltage - Input :
- 10.8 ~ 13.2V