LXMG1612-12-03
- Manufacturer Part Number:
- LXMG1612-12-03
- Manufacturer/Brand:
- Microsemi
- Part of Description:
- MOD INVERTER CCFL DGTL SGL 12V
- Manufacturer :
- Microsemi
- Product Category :
- Ballasts, Inverters
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Output :
- 1800V
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Size / Dimension :
- 4.96" L x 0.63" W x 0.31" H (126mm x 16mm x 8mm)
- Type :
- CCFL and UV Lamps
- Voltage - Input :
- 12V