LXMG1623-12-62
Manufacturer Part Number:
LXMG1623-12-62
Manufacturer/Brand:
Microsemi
Part of Description:
MOD INVERTER CCFL DUAL 6W 12V
Manufacturer :
Microsemi
Product Category :
Ballasts, Inverters
Mounting Type :
Chassis Mount
Output :
1800V
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
6.50" L x 0.83" W x 0.30" H (165mm x 21mm x 7.5mm)
Type :
CCFL and UV Lamps
Voltage - Input :
12V