AT34C02-10TI-1.8
- Manufacturer Part Number:
- AT34C02-10TI-1.8
- Part of Description:
- IC EEPROM 2KBIT I2C 8TSSOP
- Clock Frequency :
- 400 kHz
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
- Supplier Device Package :
- 8-TSSOP
- Voltage - Supply :
- 1.8V ~ 5.5V