AT34C02-10PI-2.5
- Manufacturer Part Number:
- AT34C02-10PI-2.5
- Part of Description:
- IC EEPROM 2KBIT I2C 400KHZ 8DIP
- Clock Frequency :
- 400 kHz
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 8-DIP (0.300", 7.62mm)
- Supplier Device Package :
- 8-PDIP
- Voltage - Supply :
- 2.5V ~ 5.5V