GLY2N214
Manufacturer Part Number:
GLY2N214
Part of Description:
FIXED IND 2.2NH 500MA 90MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
500 mA
DC Resistance (DCR) :
90mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
6GHz
Height - Seated (Max) :
0.037" (0.95mm)
Inductance :
2.2 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance :
±0.3nH
Manufacturer related products
    CAP TRIMMER 1.2-10PF 500V TH
    CAP TRIMMER 3-40PF 100V TH