GLY22N05
Manufacturer Part Number:
GLY22N05
Manufacturer/Brand:
Sprague Goodman
Part of Description:
FIXED IND 22NH 300MA 500MOHM SMD
Manufacturer :
Sprague Goodman
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
300 mA
DC Resistance (DCR) :
500mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
2GHz
Height - Seated (Max) :
0.037" (0.95mm)
Inductance :
22 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Material - Core :
Non-Magnetic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
10 @ 100MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Supplier Device Package :
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
±5%
Type :
Molded
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    CAP TRIMMER 1.2-10PF 500V TH
    CAP TRIMMER 3-40PF 100V TH