GS832018AGT-333I
- Manufacturer Part Number:
- GS832018AGT-333I
- Manufacturer/Brand:
- GSI Technology
- Part of Description:
- IC SRAM 36MBIT PARALLEL 100TQFP
- Clock Frequency :
- 333 MHz
- Memory Organization :
- 2M x 18
- Memory Size :
- 36Mbit
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 100°C (TJ)
- Package / Case :
- 100-LQFP
- Supplier Device Package :
- 100-TQFP (20x14)
- Technology :
- SRAM - Synchronous, Standard
- Voltage - Supply :
- 2.3V ~ 2.7V, 3V ~ 3.6V