GS8161Z36DGD-333I
- Manufacturer Part Number:
- GS8161Z36DGD-333I
- Manufacturer/Brand:
- GSI Technology
- Part of Description:
- IC SRAM 18MBIT PARALLEL 165FPBGA
- Stock Condition:
- 107
- Clock Frequency :
- 333 MHz
- Memory Organization :
- 512K x 36
- Memory Size :
- 18Mbit
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 165-LBGA
- Supplier Device Package :
- 165-FPBGA (13x15)
- Technology :
- SRAM - Synchronous, ZBT
- Voltage - Supply :
- 2.3V ~ 2.7V, 3V ~ 3.6V