SDS850R-105M
- Manufacturer Part Number:
- SDS850R-105M
- Manufacturer/Brand:
- API Delevan
- Part of Description:
- FIXED IND 1MH 150MA 5 OHM SMD
- Manufacturer :
- API Delevan
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- Current Rating (Amps) :
- 150 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 5Ohm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- Height - Seated (Max) :
- 0.189" (4.80mm)
- Inductance :
- 1 mH
- Inductance Frequency - Test :
- 1 kHz
- Material - Core :
- Ferrite
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Product Status :
- Obsolete
- Q @ Freq :
- Ratings :
- Shielding :
- Shielded
- Size / Dimension :
- 0.413" L x 0.315" W (10.50mm x 8.00mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%