SDS850R-222N
- Manufacturer Part Number:
- SDS850R-222N
- Part of Description:
- FIXED IND 2.2UH 2.5A 40 MOHM SMD
- Current Rating (Amps) :
- 2.5 A
- DC Resistance (DCR) :
- 40mOhm Max
- Height - Seated (Max) :
- 0.189" (4.80mm)
- Inductance :
- 2.2 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Size / Dimension :
- 0.413" L x 0.315" W (10.50mm x 8.00mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±30%