L-15W11NJV4E
Manufacturer Part Number:
L-15W11NJV4E
Part of Description:
FIXED IND 11NH 600MA SMD
Current Rating (Amps) :
600 mA
Height - Seated (Max) :
0.055" (1.40mm)
Inductance :
11 nH
Inductance Frequency - Test :
150 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
60 @ 500MHz
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance :
±5%
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 3.3UH 1.5A 70 MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 4.7UH 1.7A 70 MOHM SMD