L-15C9N0JV4E
Manufacturer Part Number:
L-15C9N0JV4E
Manufacturer/Brand:
Johanson Technology
Part of Description:
FIXED IND 9NH 300MA SMD
Manufacturer :
Johanson Technology
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
300 mA
DC Resistance (DCR) :
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.055" (1.40mm)
Inductance :
9 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
15 @ 100MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Supplier Device Package :
0805 (2012 Metric)
Tolerance :
±5%
Type :
Drum Core, Wirewound
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 3.3UH 1.5A 70 MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 4.7UH 1.7A 70 MOHM SMD