28T0100-30P
Manufacturer Part Number:
28T0100-30P
Manufacturer/Brand:
Laird - Performance Materials
Part of Description:
FT,NIZN,PC 2.54X1.27X0.99-850
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Product Category :
Ferrite Cores
Core Factor (ΣI/A) mm-1 :
9.15
Core Type :
Toroid
Diameter :
0.100" (2.54mm)
Effective Area (Ae) mm² :
0.6
Effective Length (le) mm :
5.53
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ :
Effective Permeability (µe) :
Finish :
Parylene
Gap :
Ungapped
Height :
0.040" (1.02mm)
Inductance Factor (Al) :
117 nH
Initial Permeability (µi) :
850
Length :
Material :
28
Minimum Core Cross Section (Amin) mm² :
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%
Width :
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    BATT CONTACT SOLID 1 CELL SMD
    CONN EMI GASKET BLUE
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB