28T0121-20P
- Manufacturer Part Number:
- 28T0121-20P
- Manufacturer/Brand:
- Laird - Performance Materials
- Part of Description:
- FT,NIZN,EC 3.07X1.5X2.08MMX850.
- Manufacturer :
- Product Category :
- Ferrite Cores
- Core Factor (ΣI/A) mm-1 :
- 4.41
- Core Type :
- Toroid
- Diameter :
- 0.121" (3.07mm)
- Effective Area (Ae) mm² :
- 1.51
- Effective Length (le) mm :
- 6.64
- Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ :
- Effective Permeability (µe) :
- Finish :
- Parylene
- Gap :
- Ungapped
- Height :
- 0.082" (2.08mm)
- Inductance Factor (Al) :
- 244 nH
- Initial Permeability (µi) :
- 850
- Length :
- Material :
- 28
- Minimum Core Cross Section (Amin) mm² :
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%