HPC 201610BMV-4R7M
- Manufacturer Part Number:
- HPC 201610BMV-4R7M
- Manufacturer/Brand:
- TAI-TECH
- Part of Description:
- 4.7 UH SHIELDED DRUM CORE, WIREW
- Manufacturer :
- TAI-TECH
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- 800mA
- Current Rating (Amps) :
- 1.1 A
- DC Resistance (DCR) :
- 474mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- Height - Seated (Max) :
- 0.039" (1.00mm)
- Inductance :
- 4.7 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Material - Core :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0806 (2016 Metric)
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- AEC-Q200
- Shielding :
- Shielded
- Size / Dimension :
- 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
- Supplier Device Package :
- 0806
- Tolerance :
- ±20%