HPC 201610CF-4R7M
- Manufacturer Part Number:
- HPC 201610CF-4R7M
- Part of Description:
- 4.7 UH SHIELDED DRUM CORE, WIREW
- Current - Saturation (Isat) :
- 770mA
- Current Rating (Amps) :
- 900 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 360mOhm
- Height - Seated (Max) :
- 0.039" (1.00mm)
- Inductance :
- 4.7 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 1 MHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
- Tolerance :
- ±20%