SWF 2520CF-2R2M
- Manufacturer Part Number:
- SWF 2520CF-2R2M
- Part of Description:
- 2.2 UH UNSHIELDED WIREWOUND INDU
- Current Rating (Amps) :
- 775 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 210mOhm Max
- Height - Seated (Max) :
- 0.083" (2.10mm)
- Inductance :
- 2.2 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 7.96 MHz
- Material - Core :
- Ferrite
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 1210 (3225 Metric)
- Shielding :
- Unshielded
- Size / Dimension :
- 0.114" L x 0.098" W (2.90mm x 2.50mm)
- Supplier Device Package :
- 1210
- Tolerance :
- ±20%