SWF 2520CF-6R8M
- Manufacturer Part Number:
- SWF 2520CF-6R8M
- Manufacturer/Brand:
- TAI-TECH
- Part of Description:
- 6.8 UH UNSHIELDED WIREWOUND INDU
- Manufacturer :
- TAI-TECH
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- Current Rating (Amps) :
- 432 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 720mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- Height - Seated (Max) :
- 0.083" (2.10mm)
- Inductance :
- 6.8 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 7.96 MHz
- Material - Core :
- Ferrite
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 1210 (3225 Metric)
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- Shielding :
- Unshielded
- Size / Dimension :
- 0.114" L x 0.098" W (2.90mm x 2.50mm)
- Supplier Device Package :
- 1210
- Tolerance :
- ±20%