AK80A-024L-240F08
- Manufacturer Part Number:
- AK80A-024L-240F08
- Part of Description:
- DC DC CONVERTER 24V 240W
- Current - Output (Max) :
- 8A
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 85°C
- Power (Watts) :
- 240 W
- Size / Dimension :
- 4.60" L x 2.40" W x 0.50" H (116.8mm x 61.0mm x 12.7mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 36V
- Voltage - Input (Min) :
- 18V
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 24V