AE160B5108
- Manufacturer Part Number:
- AE160B5108
- Part of Description:
- 160 MHZ LC BAND PASS FILTER
- Stock Condition:
- 100
- Bandwidth :
- 16MHz
- Frequency :
- 160MHz Center
- Height (Max) :
- 0.500" (12.70mm)
- Insertion Loss :
- 2dB
- Size / Dimension :
- 1.500" L x 0.750" W (38.10mm x 19.05mm)