AE160B11674
- Manufacturer Part Number:
- AE160B11674
- Part of Description:
- 160 MHZ LC BAND PASS FILTER
- Bandwidth :
- 10MHz
- Frequency :
- 160MHz Center
- Height (Max) :
- 0.392" (9.95mm)
- Insertion Loss :
- 3.8dB
- Size / Dimension :
- 2.500" L x 1.500" W (63.50mm x 38.10mm)