AB1730B866
Manufacturer Part Number:
AB1730B866
Manufacturer/Brand:
Anatech Electronics Inc.
Part of Description:
1730 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Stock Condition:
100
Manufacturer :
Anatech Electronics Inc.
Product Category :
RF Filters
Bandwidth :
32MHz
Filter Type :
Band Pass
Frequency :
1.73GHz Center
Height (Max) :
2.244" (57.00mm)
Insertion Loss :
2.5dB
Mounting Type :
Chassis Mount
Package / Case :
Module, SMA Connectors
Product Status :
Active
Ripple :
Size / Dimension :
6.457" L x 3.307" W (164.00mm x 84.00mm)
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    1350 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
    1370 MHZ CERAMIC BAND PASS FILT
    1385 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
    836.5 MHZ CERAMIC BAND PASS FILT
    5450 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE