AB1747B850
- Manufacturer Part Number:
- AB1747B850
- Manufacturer/Brand:
- Anatech Electronics Inc.
- Part of Description:
- 1747 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
- Stock Condition:
- 100
- Manufacturer :
- Anatech Electronics Inc.
- Product Category :
- RF Filters
- Bandwidth :
- 75MHz
- Filter Type :
- Band Pass
- Frequency :
- 1.747GHz Center
- Height (Max) :
- 1.654" (42.00mm)
- Insertion Loss :
- 0.5dB
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Package / Case :
- Module, SMA Connectors
- Product Status :
- Active
- Ripple :
- Size / Dimension :
- 4.921" L x 4.685" W (125.00mm x 119.00mm)