RP110-10-4.7-QD
Manufacturer Part Number:
RP110-10-4.7-QD
Manufacturer/Brand:
Astrodyne TDI
Part of Description:
COMPACT SINGLE PH SNGL STAGE PWR
Stock Condition:
10
Manufacturer :
Astrodyne TDI
Product Category :
Power Line Filter Modules
Applications :
General Purpose
Approval Agency :
CE, cURus, SEMKO
Configuration :
Single Stage
Current :
10 A
Filter Type :
Single Phase
Frequency - Operating :
50/60Hz
Inductance :
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-25°C ~ 100°C
Product Status :
Active
Termination Style :
Quick Connect
Voltage - Rated AC :
250V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) :
Voltage - Rated AC (Phase to Phase) :
Voltage - Rated DC :
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
  • TE Connectivity Corcom Filters
    LINE FILTER 250VAC 10A CHASS MNT
    LINE FILTER 250VAC 3A CHASS MNT
  • Curtis Industries