RP110-10-0-W
- Manufacturer Part Number:
- RP110-10-0-W
- Manufacturer/Brand:
- Astrodyne TDI
- Part of Description:
- COMPACT SINGLE PH SNGL STAGE PWR
- Stock Condition:
- 10
- Manufacturer :
- Astrodyne TDI
- Product Category :
- Power Line Filter Modules
- Applications :
- General Purpose
- Approval Agency :
- CE, cURus, SEMKO
- Configuration :
- Single Stage
- Current :
- 10 A
- Filter Type :
- Single Phase
- Frequency - Operating :
- 50/60Hz
- Inductance :
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 100°C
- Product Status :
- Active
- Termination Style :
- Wire Leads
- Voltage - Rated AC :
- 250V