HCF1007-2R2-R
Manufacturer Part Number:
HCF1007-2R2-R
Part of Description:
FIXED IND 2.2UH 10.7A 6.35 MOHM
Current - Saturation (Isat) :
18A
Current Rating (Amps) :
10.7 A
DC Resistance (DCR) :
6.35mOhm
Height - Seated (Max) :
0.262" (6.65mm)
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.398" L x 0.307" W (10.10mm x 7.80mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%
    CB227-7 1/2
    CIR BRKR THERMAL 15A 24VDC PUSH
    CIR BRKR THERMAL 30A 24VDC PUSH
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 3.3UH 1.5A 70 MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 4.7UH 1.7A 70 MOHM SMD