CN200A110-15
- Manufacturer Part Number:
- CN200A110-15
- Manufacturer/Brand:
- TDK-Lambda, Inc.
- Part of Description:
- DC DC CONVERTER 15V 200W
- Manufacturer :
- TDK-Lambda, Inc.
- Product Category :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 13.4A
- Efficiency :
- 88%
- Features :
- Remote On/Off
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 100°C
- Package / Case :
- 9-DIP Module, 1/2 Brick
- Power (Watts) :
- 200 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 2.28" L x 2.40" W x 0.50" H (57.9mm x 70.0mm x 12.7mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 160V
- Voltage - Input (Min) :
- 60V
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 15V