CN200B110-12/LC
- Manufacturer Part Number:
- CN200B110-12/LC
- Part of Description:
- DC-DC, PCB MOUNT, HALF BRICK, IN
- Approval Agency :
- CE, UKCA
- Control Features :
- Enable, Active Low
- Current - Output (Max) :
- 16.7A
- Efficiency :
- 90%
- Features :
- Adjustable Output, Baseplate, Load Sharing, Remote On/Off, Remote Sense
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 100°C
- Package / Case :
- Half Brick
- Power (Watts) :
- 200 W
- Size / Dimension :
- 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Half Brick
- Voltage - Input (Max) :
- 160V
- Voltage - Input (Min) :
- 43V
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V