DB050180WP15236BJ1
- Manufacturer Part Number:
- DB050180WP15236BJ1
- Manufacturer/Brand:
- Vishay BC Components
- Part of Description:
- CAP FEEDTHRU 1500PF 20KV AXIAL
- Manufacturer :
- Vishay BC Components
- Product Category :
- Feed Through Capacitors
- Capacitance :
- 1500 pF
- Current :
- 50 A
- DC Resistance (DCR) (Max) :
- Height (Max) :
- Insertion Loss :
- Mounting Type :
- Bolt Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 100°C
- Package / Case :
- Axial - Threaded Terminals
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 3.350" Dia x 7.087" L (85.09mm x 180.00mm)
- Temperature Coefficient :
- Thread Size :
- M10
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 20000V (20kV)