AM3500B1700
- Manufacturer Part Number:
- AM3500B1700
- Manufacturer/Brand:
- Anatech Electronics Inc.
- Part of Description:
- 3500 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
- Manufacturer :
- Anatech Electronics Inc.
- Product Category :
- Ceramic Filters
- Bandwidth :
- 300 MHz
- Filter Type :
- Band Pass
- Frequency :
- 3.5GHz Center
- Height (Max) :
- 0.193" (4.90mm)
- Impedance :
- 50Ohm
- Insertion Loss :
- 1.5dB
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Package / Case :
- 3-SMD Module
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.402" L x 0.161" W (10.20mm x 4.10mm)