AM3500B1093
Manufacturer Part Number:
AM3500B1093
Manufacturer/Brand:
Anatech Electronics Inc.
Part of Description:
3.5 GHZ MONOBLOCK CERAMIC BAND P
Stock Condition:
100
Manufacturer :
Anatech Electronics Inc.
Product Category :
Ceramic Filters
Bandwidth :
200 MHz
Filter Type :
Band Pass
Frequency :
3.5GHz Center
Height (Max) :
0.157" (4.00mm)
Impedance :
50Ohm
Insertion Loss :
-1.7dB
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
Monoblock, 3 PC Pad
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.402" L x 0.244" W (10.20mm x 6.20mm)
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    1350 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
    1370 MHZ CERAMIC BAND PASS FILT
    1385 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
    836.5 MHZ CERAMIC BAND PASS FILT
    5450 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE