AM915B1134
Manufacturer Part Number:
AM915B1134
Manufacturer/Brand:
Anatech Electronics Inc.
Part of Description:
915 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTER
Stock Condition:
100
Manufacturer :
Anatech Electronics Inc.
Product Category :
Ceramic Filters
Bandwidth :
26 MHz
Filter Type :
Band Pass
Frequency :
915MHz Center
Height (Max) :
0.209" (5.30mm)
Impedance :
50Ohm
Insertion Loss :
2.6dB
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
16-SMD Module
Product Status :
Active
Size / Dimension :
1.043" L x 0.512" W (26.50mm x 13.00mm)
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    1350 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
    1370 MHZ CERAMIC BAND PASS FILT
    1385 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
    836.5 MHZ CERAMIC BAND PASS FILT
    5450 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE