AIM5D10B060M1
Manufacturer Part Number:
AIM5D10B060M1
Manufacturer/Brand:
Alpha and Omega Semiconductor, Inc.
Part of Description:
IPM 3-PHASE IGBT 600V
Manufacturer :
Product Category :
Power Driver Modules
Configuration :
3 Phase Inverter
Current :
10 A
Mounting Type :
Through Hole
Package / Case :
23-PowerDIP Module (0.748", 19.00mm)
Product Status :
Not For New Designs
Type :
IGBT
Voltage :
600 V