AIM5D10B060M1S
Manufacturer Part Number:
AIM5D10B060M1S
Manufacturer/Brand:
Alpha and Omega Semiconductor, Inc.
Part of Description:
IPM5
Manufacturer :
Product Category :
Power Driver Modules
Configuration :
3 Phase Inverter
Current :
10 A
Mounting Type :
Through Hole
Package / Case :
23-PowerDIP Module (0.748", 19.00mm)
Product Status :
Active
Type :
IGBT
Voltage :
600 V