IKCM10B60GAXKMA1
- Manufacturer Part Number:
- IKCM10B60GAXKMA1
- Manufacturer/Brand:
- Infineon Technologies
- Part of Description:
- POWER DRVR MOD 600V 10A 24PWRDIP
- Manufacturer :
- Infineon Technologies
- Product Category :
- Power Driver Modules
- Configuration :
- 3 Phase
- Current :
- 10 A
- Mounting Type :
- Through Hole
- Package / Case :
- 24-PowerDIP Module (1.028", 26.10mm)
- Product Status :
- Obsolete
- Type :
- IGBT
- Voltage :
- 600 V