VLS2010ET-1R0N-CA
- Manufacturer Part Number:
- VLS2010ET-1R0N-CA
- Part of Description:
- FIXED IND 1UH 1.55A 108 MOHM SMD
- Current - Saturation (Isat) :
- 1.45A
- Current Rating (Amps) :
- 1.55 A
- DC Resistance (DCR) :
- 108mOhm
- Height - Seated (Max) :
- 0.039" (1.00mm)
- Inductance :
- 1 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 1 MHz
- Material - Core :
- Ferrite
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Size / Dimension :
- 0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±30%