VLS2010ET-1R5N
- Manufacturer Part Number:
- VLS2010ET-1R5N
- Part of Description:
- FIXED IND 1.5UH 1.2A 156MOHM SMD
- Current - Saturation (Isat) :
- 1.2A
- Current Rating (Amps) :
- 1.2 A
- DC Resistance (DCR) :
- 156mOhm Max
- Height - Seated (Max) :
- 0.039" (1.00mm)
- Inductance :
- 1.5 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 1 MHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Size / Dimension :
- 0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±30%