8926-025-600MMX40M
- Manufacturer Part Number:
- 8926-025-600MMX40M
- Manufacturer/Brand:
- 3M
- Part of Description:
- THERM PAD 599.95X40M W/ADH WHT
- Manufacturer :
- 3M
- Product Category :
- Pads, Sheets
- Adhesive :
- Acrylic
- Backing, Carrier :
- Color :
- White
- Material :
- Polymer
- Outline :
- 599.95mm x 40.00m
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Rectangular
- Thermal Conductivity :
- 1.5W/m-K
- Thermal Resistivity :
- Thickness :
- 0.0098" (0.250mm)