642-35ABT3
- Manufacturer Part Number:
- 642-35ABT3
- Part of Description:
- HEAT SINK WITH THERMAL TAPE
- Attachment Method :
- Thermal Tape, Adhesive (Included)
- Diameter :
- Fin Height :
- 0.350" (8.89mm)
- Length :
- 1.378" (35.00mm)
- Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
- 8.00°C/W @ 400 LFM
- Width :
- 1.378" (35.00mm)