99M0111-12-2
- Manufacturer Part Number:
- 99M0111-12-2
- Manufacturer/Brand:
- TE Connectivity Raychem Cable Protection
- Part of Description:
- HOOK-UP DL WALL STRND 12AWG RED
- Manufacturer :
- Cable Type :
- Hook-Up, Dual Wall
- Jacket (Insulation) Diameter :
- 0.106" (2.69mm)
- Jacket (Insulation) Thickness :
- 0.008" (0.20mm)
- Jacket Color :
- Red
- Length :
- Operating Temperature :
- 120°C
- Voltage :
- 600V
- Wire Gauge :
- 12 AWG