WB0603T14NSG
- Manufacturer Part Number:
- WB0603T14NSG
- Manufacturer/Brand:
- Cal-Chip Electronics, Inc.
- Part of Description:
- WW IND 0603 14NH 2%
- Manufacturer :
- Cal-Chip Electronics, Inc.
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- Current Rating (Amps) :
- 700 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 170mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 4GHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.040" (1.02mm)
- Inductance :
- 14 nH
- Inductance Frequency - Test :
- 250 MHz
- Material - Core :
- Ceramic
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0603 (1608 Metric)
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- 35 @ 250MHz
- Ratings :
- Shielding :
- Unshielded
- Size / Dimension :
- 0.071" L x 0.044" W (1.80mm x 1.12mm)
- Supplier Device Package :
- 0603
- Tolerance :
- ±2%