WB0603T18NSJ
- Manufacturer Part Number:
- WB0603T18NSJ
- Part of Description:
- WW IND 0603 18 NH 5%
- Current Rating (Amps) :
- 700 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 170mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 3.1GHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.040" (1.02mm)
- Inductance :
- 18 nH
- Inductance Frequency - Test :
- 250 MHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Q @ Freq :
- 35 @ 250MHz
- Size / Dimension :
- 0.071" L x 0.044" W (1.80mm x 1.12mm)
- Tolerance :
- ±5%